Відновлення документів

Вартість послуги
від 1000 грн.

Зміна суспільних відносин і реформування економіки призводять до швидкої динаміки законодавства. Виходячи з цього, пересічним громадянам важко орієнтуватися в постійно змінюваному законодавстві, тим більше такий процес ускладнює захист ними своїх прав у суді. Хоча зараз населення стає все більш юридично грамотним, не боячись звертатися до суду, все ж далеко не всі можуть собі дозволити самостійність у вирішенні даного питання. Одним з найбільш надійних гарантів захисту і відновлення прав і законних інтересів громадян і юридичних осіб є адвокат. Адвокатура дуже значима для сучасного суспільства, на тлі якого часто панує беззаконня і свавілля з боку державних органів й інших владних структур. Будучи правозахисником, адвокат стоїть на сторожі закону, діючи на підставі та у відповідності до нього.

Якщо ви втратили або зіпсували нотаріально оформлені документи (наприклад, заповіт, договір (дарування, купівлі-продажу, міни, іпотеки тощо), свідоцтво про право на спадщину за законом або заповітом, довіреність, свідоцтво про право власності), то такі документи можна відновити, отримавши дублікат.

Так, у разі втрати або зіпсування документа, посвідченого або виданого нотаріусом, за письмовою заявою осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, видається дублікат втраченого або зіпсованого документа.

Проте вчинення дій щодо відновлення втрачених документів не тільки займає багато часу, а зачасту є недокінця зрозумілою для пересічного клієнта, саме тому компанією "Monarch Business Consulting" пропонується відповідна послуга.

Згідно законодавства України, втрата документа не означає втрату права власності на об'єкт.

Юридична компанія "Monarch Business Consulting" пропонує супровід кваліфікованими фахівцями процедури на всіх етапах відновлення втрачених документів. З нами можна не тільки заощадити свій час, але і вчасно закриєте будь-які питання пов'язані із втраченими документами.

Найпоширенішим зверненням клієнтів до нашої компанії є відновлення втрачених правовстановлюючих документів на нерухоме майно.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про інформацію" документом є матеріальний носій, що містить інформацію, основними функціями якого є її збереження та передавання у часі та просторі.

Якщо оригінал правовстановлюючого документа на об'єкти нерухомого майна загублений, викрадений або пошкоджений, можна отримати дублікат. Для цього необхідно звернутися у відповідну інстанцію, яка видала оригінал документа.

За загальним правилом, у разі втрати або зіпсування документа, лише суб’єкт, що видавав такий документ, може видати його дублікат. При цьому, втрата чинності нормативно-правовим актом, на підставі якого відповідний суб’єкт видавав документ, не є підставою для відмови у видачі дубліката документа.

Єдиною підставою, за наявності якої видача дубліката документа не може бути здійснена суб’єктом, який видав такий документ, це ліквідація (припинення діяльності) такого суб’єкта. У такому випадку видача дубліката документа здійснюється правонаступником відповідного суб’єкта або архівною установою (якщо передбачається передача документів до архіву).

Документи, що підтверджують факт переходу права власності на нерухоме майно від попереднього власника до нового (договори купівлі-продажу, міни, дарування тощо), як правило, видаються нотаріусами.

img

Видача дубліката або копії втраченого документа, виданого вище зазначеними посадовими особами, здійснюється державним нотаріальним архівом. До передачі в архів примірників документів дублікат втраченого документа видається нотаріусом, який посвідчував такий документ.

Отримати дублікат свідоцтва про право власності на нерухоме майно може лише його власник.

Бувають випадки, коли оформити дублікати загублених правовстановлюючих документів не представляється можливим у силу різних причин. У такому випадку варіантом розв’язання проблеми служить подача до суду позовної заяви про визнання права власності на об’єкт нерухомості або про встановлення юридичного факту. Рішення суду при цьому стає правовстановлюючим документом.

На заключному етапі дублікат правовстановлюючого документа реєструється в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Користуючись усіма наявними зв'язками, знаннями та беззаперечною позитивною репутацією наші фахівці злегкістю виконають взяті на себе зобов'язання.

Дещо особливою є процедура видачі дублікатів документів спадкоємцям померлого. Так, дублікати документів, посвідчених або виданих нотаріусом, можуть бути видані за письмовою заявою спадкоємців осіб, за дорученням яких або щодо яких вчинялася нотаріальна дія, а також виконавця заповіту та на запит нотаріуса, який завів спадкову справу. У цьому разі нотаріусу, крім свідоцтва про смерть таких осіб, подають документи, що підтверджують родинні відносини (свідоцтво виконавця заповіту).

Варто звернути увагу, що після видачі дубліката оригінал документа втрачає свою юридичну силу.

Наприкінці, слід зазначити, що перехід до правової держави зміщує акценти в регулюванні соціальної поведінки з моралі і моральності на формально певні правові правила. Суспільство виявляється в стані, коли воно не здатне вирішувати внутрішні конфлікти іншими засобами, крім правових.

Записатись на консультацію
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

або напишіть нам самостійно

з 09 до 19 (Пн-Пт) та з 13 до 15 (Сб):