Адміністративне правопорушення, проступок — протиправне, винне діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачена адміністративна відповідальність згідно чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до законодавства, за вчинення адміністративних правопорушень фізичними особами, тобто громадянами та іноземцями, передбачена різного роду відповідальність у вигляді штрафу, арешту, позбавлення певних прав чи свобод, а також конфіскації певного майна у деяких випадках.
Виключний перелік протиправних винних діянь фізичних осіб визначений Кодексом України про адміністративне правопорушення.
Фізичні особи несуть адміністративну відповідальність за умови досягнення ними на момент вчинення адміністративного правопорушення 16-річного віку.
Спеціальним суб’єктом вчинення адміністративного правопорушення визнаються: неповнолітні особи віком від 16 до 18 років, посадові особи, власники (співвласники) транспортних засобів, військовослужбовці, а також особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів (поліцейські, тощо). Юридичні особи не можуть вчиняти адміністративного правопорушення.
Самостійно захищати себе під час слухання будь-якої справи про адміністративне правопорушення можливо, але є досить складним завданням навіть для досвідченого правника.
Під час розгляду таких справ, необхідно завчасно готуватись до різних варіантів розвитку подій, а також до того, що невинуватість прийдеться доводити супротив державному обвинуваченню в обличчі того суду, який і буде розглядати справу, оскільки найчастіше сторонами у справах про адміністративні правопорушення є лише особа, на яку складено протокол про адміністративне правопорушення та суддя, який вповноважений розглядати справу.
Дієвість презумпції невинуватості в такому випадку є маловірогідною, оскільки матеріали справи про вчинення адміністративного правопорушення надходять від правоохоронних органів з явними ознаками упередженості. Без швидких, рішучих дій спеціаліста в таких справах, переконати суддю у вашій правоті майже неможливо.
Разом з тим, окрім невинуватості самої особи, кваліфікований адвокат має можливість використовувати інші методи захисту свого клієнта, одним з яких є доведення незаконності, безпідставності оформлення матеріалів, а також грубого порушення інструкцій, наказів, порядків правоохоронних органів, а також законодавства в цілому під час складення матеріалів про адміністративне правопорушення, що беззаперечно є підставою для визнання доказів недопустимими та неналежними, в результаті чого, справа розсиплеться як пісок.
Юридична компанія "Monarch Business Consulting", радить усім не зволікати з часом, якщо на вас склали протокол про адміністративне правопорушення, а також не намагатись самостійно вирішити ситуацію, оскільки зазвичай кожна невірна ваша дія, а також кожна витрачена вами хвилина віддаляє вас від необхідного результату.
не більше 10 хвилин, без вивчення документів, за попереднім записом, тільки по п'ятницям.
не обмежена за часом, без вивчення документів, за попереднім записом.
не обмежена за часом, з вивченням документів, за попереднім записом.
розробка, написання та подання письмових пояснень стосовно обставин справи, або скарг на дії чи бездіяльність працівників правоохоронних органів чи посадових осіб у зв'язку з складенням, оформленням матеріалів про адміністративне правопорушення.
дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду справи про адміністративне правопорушення судом першої чи апеляційної інстанції.
написання, складання та подання адвокатом апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, а також захист інтересів клієнта в суді апеляційної інстанції під час перегляду постанови у справі про адміністративне правопорушення.
написання, складання та подання адвокатом апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції, без здійснення захисту інтересів клієнта в суді апеляційної інстанції під час перегляду постанови в справі про адміністративне правопорушення.
збір необхідних доказів, розробка, написання та подання адвокатом письмових пояснень, скарг, запитів, тощо, а також участь адвоката у судовому процесі з метою захисту прав клієнта під час слухання справи про адміністративне правопорушення судом першої інстанції, або аналогічні, необхідні дії адвоката по скасуванню постанови під час перегляду справи апеляційним судом.
до вартості послуг не входять транспортні витрати, витрати на відрядження, поштові витрати та суми судового збору.
Загалом наші адвокати практикують у місті Вінниця, Київ та Одеса, а також їхніх областях, однак, у разі потреби та домовленості між сторонами, ваш захист може здійснюватися і в інших містах України.
Найчастіше до нас, як до професіоналів своєї справи звертаються з потребою у захисті від більшості найпопулярніших адміністративних правопорушень, а саме:
— Стаття 51 КУпАП, тобто дрібне викрадення чужого майна;
— Стаття 85 КУпАП, тобто порушення правил використання об'єктів тваринного світу;
— Стаття 124 КУпАП, тобто порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна;
— Стаття 126 КУпАП, тобто керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами;
— Стаття 130 КУпАП, тобто керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
— Стаття 164 КУпАП, тобто порушення порядку провадження господарської діяльності;
— Стаття 173 КУпАП, тобто дрібне хуліганство;
— Стаття 173-2 КУпАП, тобто вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування;
— Стаття 187 КУпАП, тобто порушення правил адміністративного нагляду.
Окрім того, адвокати нашої юридичної компанії з професіоналізмом нададуть гарантовану правову допомогу, а також юридичні консультації відносно будь-якого адміністративного правопорушення, методів та способів захисту від обвинувачення за таке правопорушення, або ж варіантів легального уникнення відповідальності за його вчинення, яка передбачена чинним законодавством України.