Справи щодо ДТП та страхові спори

Справи щодо ДТП та страхові спори

Комплекс процесуальних дій, що вчиняються компетентними правоохоронними органами, а також страховими компаніями у зв'язку з настанням дорожньо-транспортної пригоди та відшкодуванням шкоди у зв'язку із даною подією.

Дорожньо-транспортна пригода (далі — ДТП), це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули (автокатастрофа) або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.

Справа про ДТП може розглядатись судом, як у кримінальному процесі в разі наявності загиблих, або поранених у ДТП осіб, так і під час розгляду матеріалів судом стосовно ДТП, в процесі розгляду справи про адміністративне правопорушення лише у разі відсутності тяжких або особливо тяжких тілесних ушкоджень у учасників події.

Одним із основних напрямків нашої діяльності є надання правової допомоги адвокатами в кримінальних справах до яких не рідко відносяться справи щодо ДТП у яких водіям, пасажирам, пішоходам, або іншим учасникам дорожнього руху завдано тяжких тілесних ушкоджень, або ушкоджень середньої тяжкості.

Отримання учасниками ДТП легких тілесних ушкоджень, або взагалі відсутність поранених осіб при настанні ДТП не являється злочинним діянням, а тому і не відноситься до кримінальних правопорушень. Такі ситуації оформлюються правоохоронцями у вигляді матеріалів про адміністративне правопорушення та розглядаються судами за чинним КУпАП.

Більш серйозною є відповідальність у разі загибелі осіб при ДТП. Згідно зі всесвітньою статистикою в ДТП гине більше людей, ніж на війнах. Кількість жертв ДТП щорічно перевищує 1 200 000 людей.

Якщо ви потрапили в складну ситуацію і вам загрожує відповідальність за вчинення адміністративного або кримінального правопорушення у зв'язку з ДТП, підходьте серйозно до вибору вашого захисника, оскільки в справах щодо ДТП ціна помилки завжди висока, адже на терезах Феміди часом стоять життя, здоров'я, свобода та майбутнє людини та її сім’ї, а також право керування транспортними засобами, яке може бути відібрано судом у водія на строк, аж до 10 років.

Запевняємо, що ви потрапили саме туди — куди потрібно! Адвокати нашої компанії мають багаторічний досвід ведення подібних справ, так як самі, є не тільки фахівцями в галузі юриспруденції, а й такими ж водіями, як і ви.

З упевненістю можемо заявити, що представляючи інтереси клієнта в суді або в іншому правоохоронному органі, ми будемо виходити з принципів "Борись до кінця, як за себе самого!", а також "На війні всі методи хороші!".

img

Володіючи автомобілем, кожному власнику транспортного засобу звичайно хочеться вберегти його від будь-яких проблем, неприємностей і завжди відчувати впевненість на дорозі. Але час від часу ми потрапляємо в непередбачені дорожні ситуації, події та пригоди, які часом призводять до дуже негативних наслідків.

Отже, якщо ви потрапили в ДТП, вам загрожує позбавлення водійських прав, на вас наклали штраф, або ви бажаєте оскаржити протокол про адміністративне правопорушення, чи у вас суперечка зі страховою компанією, або ви зробили наїзд на пішохода — вам потрібна гарантована юридична допомога в справі про адміністративне правопорушення. В зв'язку з цим, довірившись нам, ви не тільки можете розраховувати на захист, а й не сумніватися в тому, що цей захист ви отримаєте в найкоротші терміни.

Наші адвокати оперативно допоможуть вам у випадках дорожньо-транспортної пригоди, а також у вирішенні будь-яких спорів зі страховими компаніями, які нерідко відмовляються від здійснення страхового відшкодування, або здійснюються його не в повному обсязі. Ми надаємо юридичні послуги та захист починаючи від консультаційної та психологічної підтримки в момент оформлення матеріалів відносно ДТП, до моменту остаточної перемоги і відшкодування збитків по вашій справі в суді та інших державних, приватних та страхових структурах.

Ціни на послуги
Безоплатна консультація "усна"

не більше 10 хвилин, без вивчення документів, за попереднім записом, тільки по п'ятницям.

безкоштовно
Усна консультація, без вивчення документів

не обмежена за часом, без вивчення документів, за попереднім записом.

від 300 грн.
Усна консультація, з вивченням документів

не обмежена за часом, з вивченням документів, за попереднім записом.

від 600 грн.
Надання правової інформації письмово

письмове роз'яснення з правових питань у законодавстві, що застосовується при ДТП.

від 1000 грн.
Підготовка аналітичної довідки

письмова інформація щодо судової практики по справам пов'язаним з ДТП.

від 1000 грн.
Складання пояснень, скарг

розробка, написання та подання письмових пояснень стосовно обставин справи, або скарг на дії чи бездіяльність працівників правоохоронних органів чи посадових осіб у зв'язку зі складенням, оформленням матеріалів стосовно ДТП.

від 1400 грн.
Досудове розслідування, захист потерпілого

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів потерпілого у справах щодо ДТП під час проведення слідчих дій.

від 6000 грн.
Досудове розслідування, захист підозрюваного в тяжкому злочині

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів підозрюваного у справах щодо ДТП під час проведення слідчих дій.

від 12000 грн.
Досудове розслідування, захист підозрюваного в особливо тяжкому злочині

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів підозрюваного у справах щодо ДТП під час проведення слідчих дій.

від 18000 грн.
Провадження в суді першої інстанції, представництво потерпілого

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів потерпілого у справах щодо ДТП під час розгляду кримінальної справи судом першої інстанції.

від 6000 грн. + 1000 грн.*
Провадження в суді першої інстанції, захист підозрюваного у тяжкому злочині

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів підозрюваного у справах щодо ДТП під час розгляду кримінальної справи судом першої інстанції.

від 9000 грн. + 1600 грн.*
Провадження в суді першої інстанції, захист підозрюваного в особливо тяжкому злочині

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів підозрюваного у справах щодо ДТП під час розгляду кримінальної справи судом першої інстанції.

від 18000 грн. + 1800 грн.*
Провадження в суді апеляційної інстанції, участь в апеляційному розгляді справи

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час перегляду кримінальної справи щодо ДТП апеляційним судом.

від 50 % ПІ + 2000 грн.*
Складання апеляційної скарги без участі в процесі

написання, складання та подання адвокатом апеляційної скарги на вирок, рішення, постанову чи ухвалу суду першої інстанції в справах щодо ДТП.

від 6000 грн.
Провадження в суді касаційної інстанції, участь в касаційному розгляді справи

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час перегляду кримінальної справи щодо ДТП касаційним судом.

від 50 % ПІ + 2500 грн.*
Складання касаційної скарги без участі в процесі

написання, складання та подання адвокатом касаційної скарги на вирок,рішення, постанову чи ухвалу суду першої та (або) апеляційної інстанції в справах щодо ДТП.

від 8000 грн.
Участь під час офомлення ДТП, терміновий виїзд адвоката

термінове прибуття адвоката та подальші дії з метою захисту прав, свобод, інтересів та гарантій клієнта під час оформлення матеріалів щодо ДТП правоохоронними органами. Додатково оплачується погодинна робота адвоката за ставками (денний / нічний час).

від 2500 грн. +
Участь під час оформлення ДТП, виїзд адвоката в денний час

прибуття та подальші дії адвоката з метою захисту прав, свобод, інтересів та гарантій клієнта під час оформлення матеріалів щодо ДТП правоохоронними органами у денний час (з 09:00 до 19:00).

від 600 грн. / год.
Участь під час оформлення ДТП, виїзд адвоката в нічний час

прибуття та подальші дії адвоката з метою захисту прав, свобод, інтересів та гарантій клієнта під час оформлення матеріалів щодо ДТП правоохоронними органами у нічний час (з 20:00 до 08:00).

від 1500 грн. / год.
Представництво інтересів власника ТЗ

участь у судовому провадженні при розгляді клопотання про арешт транспортного засобу.

від 2000 грн. + 1500 грн.*
Гонорар за прийняття рішення

попередньо обумовлена з клієнтом винагорода, яку клієнт зобов'язався сплатити адвокату у разі прийняття рішення на користь клієнта. Гонорар за прийняття рішення можливий лише за попередньою домовленістю між адвокатом та клієнтом.

від 2 % ціни позову
Примітка (*)

додатково оплачувана ціна послуг за другий та наступний судодень.

Примітка (ПІ)

мається на увазі попередня інстанція суду.

Важливо !

до вартості послуг не входять транспортні витрати, витрати на відрядження, поштові витрати та суми судового збору.

Володимир Сологуб
Адвокат
 • Партнер компанії — професійний практикуючий адвокат України, засновник та керуючий Адвокатського бюро "Сологуб та Партнери", колишній державний службовець, за посадою був помічником судді судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Вінницького апеляційного суду з вислугою більше 4 років, офіцер запасу, за званням є лейтенантом сухопутних військ Збройних Сил України, вільно володіє англійською мовою.
 • Основними спеціалізаціями правника є: захист і відновлення прав, свобод, гарантій, а також інтересів громадян, іноземців або осіб без громадянства в сферах міграційного, кримінального та військового права. Кваліфіковано здійснює захист осіб та надає правову допомогу у справах про адміністративні правопорушення.
Фото
Андрій Ткачук
Адвокат
 • Партнер компанії — професійний практикуючий адвокат України, надає адвокатські послуги в індивідуальному порядку, колишній співробітник правоохоронних органів, за спеціальним званням є капітаном поліції, офіцер Головного управління Національної поліції України в Одеській області з вислугою більше 10 років, офіцер запасу, за званням є лейтенантом сухопутних військ Збройних Сил України.
 • Основними спеціалізаціями правника є: захист і відновлення прав, свобод, гарантій, а також інтересів громадян та осіб без громадянства в сферах кримінального, адміністративного, військового та трудового права. Кваліфіковано здійснює захист осіб та надає правову допомогу у справах про адміністративні правопорушення.
Фото
Поширенні запитання
На якій стадії справи ваші адвокати надають допомогу та яку саме?
Як класифікують справи щодо ДТП за законом?
Коли настає кримінальна відповідальність за ДТП та коли адміністративна?
Що би ви порадили водію у разі настання ДТП?
У яких містах адвокати вашої компанії надають правову допомогу?
Відповідь

Ми маємо багаторічний досвід в успішному веденні справ щодо ДТП і допоможемо вам на будь-якому етапі розгляду справи.

Так, на будь-якій стадії справи ми:

— Виконуємо захист підозрюваного, обвинувачуваного чи засудженого в ході досудового розслідування;
— Надаємо правову допомогу учасникам ДТП, адвокатський захист та представництво інтересів у суді (у всіх інстанціях) та органах слідства.
— Проводимо вивчення матеріалів справи щодо ДТП, страхової справи, а також аналіз і прогнозування кожної окремої ситуації;
— Здійснюємо розробку, складання, написання та подання різноманітних клопотань, позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, а також інших юридичних процесуальних документів;
— Здійснюємо контроль за виконанням вироку, постанови чи рішення суду у справі щодо дорожньо-транспортної пригоди.

Дорожньо-транспортні події класифікують за видами і за ступенями тяжкості наслідків. Розрізняють 9 видів ДТП:

 • Зіткнення — подія, при якій рухомі транспортні засоби (ТЗ) зіткнулися:

— між собою;
— з рухомим складом залізниць;
— з ТЗ, що раптово зупинився (наприклад, у разі несправності, перед заборонним сигналом світлофора, несподівано виниклою перешкодою тощо.);

Зіткнення можуть бути стрічними, попутними і бічними;

 • Перекидання — подія, при якій рухомий ТЗ перекинувся;

Перекидання відбувається унаслідок: дії несприятливих погодних умов, технічної несправності, недосконалого розміщення або кріплення вантажу, через застосування неправильних способів керування;

 • Наїзд на перешкоду — подія, при якій рухомий ТЗ наїхав або ударився об нерухомий предмет;
 • Наїзд на пішохода — подія, за якої:

— рухомий транспортний засіб наїхав на людину;
— людина натрапила на рухомий транспортний засіб;
— людина постраждала від вантажу (або частин ТЗ), що перевозиться транспортним засобом, та виступає за габарити ТЗ;

До наїздів на пішохода зараховуються випадки наїзду на людей, що катаються на лижах, санчатах, ковзанах, самокатах, які переміщаються в інвалідних візках без двигуна, на дітей, котрі катаються на триколісних велосипедах;

 • Наїзд на велосипедиста — випадок, коли рухомий ТЗ наїхав на велосипедиста або він сам натрапив на рухомий транспортний засіб;
 • Наїзд на тварину — подія, за якої рухомий транспортний засіб наїхав на птахів, диких або домашніх тварин, або самі ці тварини і птахи ударилися об рухомий транспортний засіб, внаслідок чого постраждали люди або причинено матеріальний збиток;
 • Наїзд на гужовий транспорт — подія, при якій рухомий транспортний засіб наїхав на упряжених тварин або гужові вози, або самі ці упряжені тварини або гужові вози ударилися об рухомий транспортний засіб;
 • Наїзд на транспортний засіб, що стоїть — подія, при якій один рухомий транспортний засіб наїхав на інший транспортний засіб або на причіп який стоїть;
 • Інші події:

— падіння вантажу, що перевозиться, або відкинутого колесом предмету на людину, тварину або інший транспортний засіб;
— наїзди на перешкоду (вантаж, що впав, колесо, що відвалилося тощо), що раптово з'явилася;
— наїзди на осіб, що не є учасниками дорожнього руху;
— падіння пасажирів з рухомого транспортного засобу або усередині нього унаслідок різкого гальмування, прискорення або зміни напряму руху та інше.

Залежно від ступеня тяжкості наслідків ДТП діляться на ті, що призвели:

 • матеріальний збиток;
 • легкі тілесні ушкодження;
 • тілесні ушкодження середнього ступеня важкості та тяжкі;
 • смерть потерпілого;
 • особливо тяжкі наслідки (загинуло 4 і більш або поранено 15 і більш людей).

Кримінальна відповідальність за ДТП передбачена ст. 286 Кримінального кодексу України. Згідно з останньою, злочином є порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, лише у випадку, якщо такі дії спричинили:

— Середньої тяжкості тілесне ушкодження потерпілому;
— Тяжке тілесне ушкодження потерпілому;
— Смерть потерпілого або кількох потерпілих.

Необхідно відзначити, що для притягнення до кримінальної відповідальності за ДТП не має значення чи є у водія права на управління транспортним засобом, чи не має таких прав. Крім того, існує важливий нюанс: під час навчальної їзди в автомобілях з подвійним управлінням, до відповідальності притягається не учень, а інструктор, який здійснює навчання і перебував поряд з водієм в момент ДТП.

У випадках, коли в наслідок ДТП не було заподіяно середньої тяжкості чи тяжких тілесних ушкоджень або смерті особи (тобто відсутні наслідки, необхідні для притягнення до кримінальної відповідальності), настає адміністративна відповідальність, яка передбачена ст. 124 Кодексу про адміністративні правопорушення України.

Зокрема, адміністративна відповідальність настає у випадках, якщо порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Іншими словами, якщо спрощувати, то адміністративна відповідальність настає за ДТП без суттєво постраждалих.

Життя часто приносить несподівані сюрпризи, особливо, коли цього зовсім не чекаєш. Одним із таких неприємних моментів є дорожньо-транспортна пригода. Якщо вашому життю та життю оточуючих нічого не загрожує пропонуєм вашій увазі порядок дій при виникненні ДТП:

— Зателефонуйте до адвоката;
— Зателефонуйте в страхову;
— Шукайте свідків;
— Перенесіть розгляд справи;
— Перевірте схему ДТП;
— Звертайте увагу на формулювання;
— Не відмовляйтеся від медобстеження.

Наостанок, бажаємо всім не потрапляти в ДТП, а у випадку, якщо ви все ж таки стали її учасником, не намагатись залишити місце ДТП та дійте згідно встановлених норм чинного законодавства, адже зникнувши з місця аварії, ви автоматично вважаєтеся винним.

Залишати на місці ДТП людей у безпорадному стані без допомоги це злочин, а тому «водій-втікач» повинен розуміти, що за це він буде притягнутий до кримінальної відповідальності, передбаченої статтею 135 Кримінального кодексу України, де зазначається наступне: завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані і позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, старість, хворобу або внаслідок іншого безпорадного стану, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, а також у разі, коли він сам поставив потерпілого в небезпечний для життя стан, та якщо перелічені дії спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Загалом наші адвокати практикують у місті Вінниця, Київ та Одеса, а також їхніх областях, однак, у разі потреби та домовленості між сторонами, ваш захист може здійснюватися і в інших містах України.

Записатись на консультацію
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

або напишіть нам самостійно

з 09 до 19 (Пн-Пт) та з 13 до 15 (Сб):