Захист Вітчизни, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої країни є Конституційним обов'язком усіх без виключення громадян України, який передбачений статтею 65 Конституції України та частиною 1 статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Хоча військовий обов'язок кожного чоловіка в Україні є конституційним, однак останнім часом на фоні антитерористичної операції (АТО), операції об'єднаних сил (ООС) та у звʼязку з відсічу та стримуванням збройної агресії Російської Федерації проти України, яка розпочалась в нашій Державі 20 лютого 2014 року з військової операції збройних сил РФ із захоплення частини території України – Кримського півострова, деякі посадові особи, начальники військових структур, а також їх підлеглі, нерідко, грубо порушують законні права та гарантії тих осіб, яких саме і стосується цей обов'язок.
До таких осіб відносяться допризовники та іноді їхні батьки, призовники та особи які проходять строкову військову службу, особи, які підпадають під дію Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а також ті що служать в армії за контрактом (контрактники), військовослужбовці та службовці ЗСУ, які пов'язані з військами лише трудовими відносинами, а також громадяни призовного віку в цілому.
Територіальні сервісні центри комплектації та соціальної підтримки (ТСЦКтаСП), у попередньому військові комісаріати, це елементи структури ЗСУ до компетенції яких належить обов'язок щодо комплектування військ України призовниками та особами, які бажають проходити військову службу за контрактом, а також призову громадян на службу в армію у зв'язку з виконанням військового обов'язку та направленням військовослужбовців до місць призначення військової служби та (або) дислокації тих чи інших бойових територіальних підрозділів війська нашої Держави.
Військовослужбовці та призовники, це особлива категорія громадян, правовідносини яких регулюються окремим законодавством, статутами Збройних сил України, а також особливими нормативними документами, що регулюють правовідносини військовослужбовців та служби в рядах ЗСУ в цілому.
Не варто зволікати з питаннями щодо військової служби. Вчасно звернутися до досвідченого фахівця в такому питанні, нерідко може бути вкрай важливо, оскільки при нинішньому положенні справ, у політичній та військовій ситуації в Україні, наша з вами Держава вкрай педантично ставиться до обов'язку громадян щодо проходження ними військової служби.
У зв'язку з цим, не варто затягувати вирішення вашої проблеми і відкладати його на останнє, зверніться за консультацією до адвоката по військовим справам прямо зараз та вбережіть себе від неочікуваних ситуацій в майбутньому.
Щоб захистити свої права у разі виникнення суперечок, пов'язаних зі службою в збройних силах України, необхідний досвідчений правник зі знанням військового законодавства, або як ще їх називаються "Військовий адвокат".
Якщо ж, ви засумнівалися в законності вчинених дій чи прийнятих рішень відносно вас чи ваших близьких з боку елементів Збройних сил України, або вважаєте, що вас просто не хочуть навіть вислухати в певному територіальному сервісному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТСЦКтаСП) – військовому комісаріаті (військкоматі), одразу, без зволікання, зверніться до юридичної компанії "Monarch Business Consulting" за правничою допомогою та захистом ваших прав, гарантій та інтересів.
Гарантуємо вам, що вас не тільки уважно вислухають, а ще й досить розбірливо почують, а також переглянуть та приймуть рішення по вашому питанню законно та обґрунтовано!
Зверніть увагу, що своєчасне звернення за правничою допомогою до досвідченого адвоката зі знанням військового права, може допомогти вам в отриманні відстрочки від служби та призову за мобілізацією, розірвати контракт, звільнитися зі служби у разі наявності обставин для такого звільнення або повернути належні вам за законом кошти, пільги та права.
не більше 10 хвилин, без вивчення документів, за попереднім записом, тільки по п'ятницям.
не обмежена за часом, без вивчення документів, за попереднім записом.
не обмежена за часом, з вивченням документів, за попереднім записом.
розробка та написання адвокатом по військовим справам, а також подання письмових заяв, звернень, або скарг на дії чи бездіяльність службовців ЗСУ чи посадових осіб посадових осіб територіальних службових центрів з питань призову та соціальної підтримки у відповідності до ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" та ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
розробка, написання, складання та подання військовим адвокатом адміністративного позову (позовної заяви) на дії або бездіяльність службовців ЗСУ чи посадових осіб територіальних службових центрів з питань призову та соціальної підтримки у відповідності до ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" та ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" у зв'язку з публічно-правовим спором.
дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду військової справи судом першої інстанції.
дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду військової справи судом апеляційної інстанції.
дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду військової справи судом касаційної інстанції.
додатково оплачувана ціна послуг за другий та наступний судодень.
до вартості послуг не входять транспортні витрати, витрати на відрядження, поштові витрати та суми судового збору.
Згідно з чнним Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу", призову підлягають громадяни віком з 18 років до досягнення ними 27 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від призову. Хлопці без вищої освіти служитимуть 18 місяців, а ті, хто має ступінь спеціаліста або магістра, служитимуть12 місяців.
Законодавством України передбачено досить обширний перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від служби в ЗСУ. До таких категорій відносяться:
- чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
- студенти денних відділень училищ (ПТУ) та університетів (ВНЗ), духовних семінарій;
- призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;
- педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські та особи, що перебувають у резерві.
Повний перелік підстав відстрочки від призову на строкову військову службу зазначений у статті 17 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".
Водночас повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни, які:
- визнані непридатними за станом здоров’я;
- досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
- до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах, виконали обов’язки служби у військовому резерві впродовж строків 1 і 2 контрактів;
- після закінчення вищих навчальних закладів набули військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
- засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема, зі звільненням від відбування покарання;
- призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби чи зборів військовозобов’язаних.
Особи, що не входять до даних категорій підлягають обов'язковому призову на військову службу.
Питання надання відстрочки, або взагалі звільнення від служби оформлюються виключно за рішенням призовної комісії на підставі проведеної військово-лікарської експертизи, після обов'язкового медичного огляду та винесення відповідної постанова військово-лікарської комісії.
Як правило, повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з явними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо.
У більшості інших випадків мова йде не про списання призовника через непридатність до служби, а про необхідність у лікуванні, на підставі якого дається відстрочка і потім проводиться повторна медкомісія.
Повна інформація щодо вичерпного, актуального переліку захворювань, які дають право на звільнення від призову, міститься в списку "розкладу хвороб", затвердженому Наказом Міністра оборони України № 402 від 14.08.2008 року.
Відповідно до рішення РНБОУ військовиків строкової служби залучати до виконання бойових завдань у районі проведення ООС (колишня назва — "антитерористична операція") заборонено.
За порушення законодавства про військову службу в Україні передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.
- Адміністративне покарання передбачене за неявку у військкомат, а саме перша неявка тягне за собою штраф від 85 до 119 гривень, повторна неявка, від 170 до 255 гривень.
- Щодо кримінальної відповідальністі за ухилення від призову на строкову військову службу, то вона визначена статтею 335 Кримінального кодексу України і передбачає покарання у вигляді обмеження волі строком до трьох років.
Кожна окрема ситуація є індивідуальною та особливою, однак як і процес призову громадян на строкову військову службу, так і служба в армії ЗСУ за контрактом та його умови завжди мають свої юридично слабкі місця, про які відомо лише адвокатам, що займаються військовими справами.
Так, саме на юридичному полі бою, солдати компанії "Monarch Business Consulting", наші адвокати, в більшості випадків, щоразу отримують заслужену та очікувану перемогу, адже вони наділені якіснішим професійним арсеналом, мають кращу юридичну підготовку та практичний досвід ведення бойових дій на правовому полі, а також професійно орієнтуються в процесах нападу та захисту під час вирішення військових справ.
Тому можемо вас запевнити, що у військових справах немає безвихідних ситуацій, або завідомо програшних війн.