Військові справи

Військові справи

Категорія спорів, що відноситься як до адміністративної, так і до цивільної юрисдикції, які виникають лише між військовослужбовцями або військовозобов'язаними з однієї сторони та структурними підрозділами Збройних сил України (далі — ЗСУ) з іншої сторони.

Захист Вітчизни, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої країни є Конституційним обов'язком усіх без виключення Українців, який передбачений статтею 65 Конституції України та частиною 1 статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".

Хоча військовий обов'язок кожного чоловіка в Україні є конституційним, однак останнім часом на фоні антитерористичної операції (АТО) та у зв'язку з проведенням операції об'єднаних сил (ООС), що склалась в нашій державі, посадові особи,  начальники військових структур, а також їх підлеглі, нерідко, грубо порушують законні права та гарантії тих осіб, яких саме і стосується цей обов'язок.

До таких осіб відносяться допризовники та іноді їхні батьки, призовники та особи які проходять строкову військову службу, особи, що служать в армії за контрактом (контрактники), військовослужбовці та службовці ЗСУ, які пов'язані з військами лише трудовими відносинами, а також громадяни призовного віку в цілому.

Військові комісаріати, це елементи структури ЗСУ до компетенції яких належить обов'язок щодо комплектування військ України призовниками та особами, які лише бажають проходити військову службу за контрактом, призову громадян на службу в армію у зв'язку з виконанням військового обов'язку та направленням військовослужбовців до місць призначення військової служби та (або) дислокації тих чи інших бойових територіальних підрозділів війсь нашої держави.

Військовослужбовці та призовники, це особлива категорія громадян, правовідносини яких регулюються окремим законодавством, статутами Збройних сил України, а також особливими нормативними документами, що регулюють правовідносини військовослужбовців та служби в рядах ЗСУ в цілому.

Не варто зволікати з питаннями щодо військової служби. Вчасно звернутися до досвідченого фахівця в такому питанні, нерідко може бути вкрай важливо, оскільки при нинішньому положенні справ, у політичній та військовій ситуації в Україні, наша з вами держава вкрай педантично ставиться до обов'язку громадян щодо проходження ними військової служби. У зв'язку з цим, не варто затягувати вирішення вашої проблеми і відкладати його на останнє, зверніться за консультацією до адвоката по військовим справам прямо зараз та вбережіть себе від неочікуваних ситуацій в майбутньому.

img

Тому, щоб захистити свої права у разі виникнення суперечок, пов'язаних зі службою в збройних силах України, необхідний досвідчений "Військовий" адвокат.

Якщо ж, ви засумнівалися в законності вчинених дій чи прийнятих рішень відносно вас чи ваших близьких з боку елементів Збройних сил України, або вважаєте, що вас просто не хочуть навіть вислухати в певному військовому комісаріаті (військкомат), одразу, без зволікання, зверніться до юридичної компанії "Monarch Business Consulting" за правовою допомогою та захистом ваших прав та інтересів.

Гарантуємо вам, що вас не тільки уважно вислухають, а ще й досить розбірливо почують, а також переглянуть та приймуть рішення по вашому питанню законно та обґрунтовано!

Зверніть увагу, що своєчасне звернення за правовою допомогою до досвідченого військового адвоката, може допомогти вам в отриманні відстрочки від служби, розірвати контракт або повернути належні вам за законом кошти, пільги та права.

Ціни на послуги
Безоплатна консультація "усна"

не більше 10 хвилин, без вивчення документів, за попереднім записом, тільки по п'ятницям.

безкоштовно
Усна консультація, без вивчення документів

не обмежена за часом, без вивчення документів, за попереднім записом.

від 300 грн.
Усна консультація, з вивченням документів

не обмежена за часом, з вивченням документів, за попереднім записом.

від 600 грн.
Надання правової інформації письмово

письмове роз'яснення з правових питань у військовому законодавстві.

від 1000 грн.
Підготовка аналітичної довідки

письмова інформація щодо судової практики по військовим справам.

від 1000 грн.
Складання заяв, звернень, скарг

розробка та написання адвокатом по військовим справам, а також подання письмових заяв, звернень, або скарг на дії чи бездіяльність службовців ЗСУ чи посадових осіб військових комісаріатів у відповідності до ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу".

від 2500 грн.
Складання позовної заяви

розробка, написання, складання та подання військовим адвокатом адміністративного позову (позовної заяви) на дії або бездіяльність службовців ЗСУ чи посадових осіб військових комісаріатів у відповідності до ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" у зв'язку з публічно-правовим спором.

від 3500 грн.
Участь у судовому розгляді справи

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду військової справи судом першої інстанції.

від 4000 грн. + 1200 грн.*
Участь в апеляційному розгляді справи

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду військової справи судом апеляційної інстанції.

від 6000 грн. + 1400 грн.*
Участь в касаційному розгляді справи

дії адвоката по захисту прав, свобод, гарантій та інтересів особи під час розгляду військової справи судом касаційної інстанції.

від 11000 грн.
Примітка (*)

додатково оплачувана ціна послуг за другий та наступний судодень.

Важливо !

до вартості послуг не входять транспортні витрати, витрати на відрядження, поштові витрати та суми судового збору.

Володимир Сологуб
Адвокат
 • Партнер компанії — професійний практикуючий адвокат України, засновник та керуючий Адвокатського бюро "Сологуб та Партнери", колишній державний службовець, за посадою був помічником судді судової палати з розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення Вінницького апеляційного суду з вислугою більше 4 років, офіцер запасу, за званням є лейтенантом сухопутних військ Збройних Сил України, вільно володіє англійською мовою.
 • Основними спеціалізаціями правника є: захист і відновлення прав, свобод, гарантій, а також інтересів громадян, іноземців або осіб без громадянства в сферах міграційного, кримінального та військового права. Кваліфіковано здійснює захист осіб та надає правову допомогу у справах про адміністративні правопорушення.
Фото
Андрій Ткачук
Адвокат
 • Партнер компанії — професійний практикуючий адвокат України, надає адвокатські послуги в індивідуальному порядку, колишній співробітник правоохоронних органів, за спеціальним званням є капітаном поліції, офіцер Головного управління Національної поліції України в Одеській області з вислугою більше 10 років, офіцер запасу, за званням є лейтенантом сухопутних військ Збройних Сил України.
 • Основними спеціалізаціями правника є: захист і відновлення прав, свобод, гарантій, а також інтересів громадян та осіб без громадянства в сферах кримінального, адміністративного, військового та трудового права. Кваліфіковано здійснює захист осіб та надає правову допомогу у справах про адміністративні правопорушення.
Фото
Поширенні запитання
Хто підлягає призову на строкову військову службу?
Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?
Як отримати відстрочку або звільнення від армії за станом здоров’я?
Чи залучають строковиків до виконання завдань в операції об’єднаних сил ("ООС" раніше мало назву "АТО")?
Яка відповідальність передбачена за «ухилення» від призову до служби в армії?
Чи можуть адвокати вашої компанії допомогти розірвати контракт на військову службу в армії ЗСУ?
Відповідь

Згідно з чнним Законом України "Про військовий обов'язок та військову службу", призову підлягають громадяни віком з 18 років до досягнення ними 27 років, які не мають підстав для відстрочки або звільнення від призову. Хлопці без вищої освіти служитимуть 18 місяців, а ті, хто має ступінь спеціаліста або магістра, служитимуть12 місяців.

Законодавством України передбачено досить обширний перелік громадян, які можуть отримати відстрочку від служби в ЗСУ. До таких категорій відносяться:

 • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
 • студенти денних відділень училищ (ПТУ) та університетів (ВНЗ), духовних семінарій;
 • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;
 • педагоги, лікарі, священнослужителі, поліцейські та особи, що перебувають у резерві.

Повний перелік підстав відстрочки від призову на строкову військову службу зазначений у статті 17 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу".

Водночас повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни, які:

 • визнані непридатними за станом здоров’я;
 • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
 • до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах, виконали обов’язки служби у військовому резерві впродовж строків 1 і 2 контрактів;
 • після закінчення вищих навчальних закладів набули військові (спеціальні) звання офіцерського (начальницького) складу;
 • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема, зі звільненням від відбування покарання;
 • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби чи зборів військовозобов’язаних.

Особи, що не входять до даних категорій підлягають обов'язковому призову на військову службу.

Питання надання відстрочки, або взагалі звільнення від служби оформлюються виключно за рішенням призовної комісії на підставі проведеної військово-лікарської експертизи, після обов'язкового медичного огляду та винесення відповідної постанова військово-лікарської комісії.

Як правило, повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з явними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо.

У більшості інших випадків мова йде не про списання призовника через непридатність до служби, а про необхідність у лікуванні, на підставі якого дається відстрочка і потім проводиться повторна медкомісія.

Повна інформація щодо вичерпного, актуального переліку захворювань, які дають право на звільнення від призову, міститься в списку "розкладу хвороб", затвердженому Наказом Міністра оборони України № 402 від 14.08.2008 року.

Відповідно до рішення РНБОУ військовиків строкової служби залучати до виконання бойових завдань у районі проведення ООС (колишня назва — "антитерористична операція") заборонено.

За порушення законодавства про військову службу в Україні передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

 • Адміністративне покарання передбачене за неявку у військкомат, а саме перша неявка тягне за собою штраф від 85 до 119 гривень, повторна неявка, від 170 до 255 гривень.
 • Щодо кримінальної відповідальністі за ухилення від призову на строкову військову службу, то вона визначена статтею 335 Кримінального кодексу України і передбачає покарання у вигляді обмеження волі строком до трьох років.

Кожна окрема ситуація є індивідуальною та особливою, однак як і процес призову громадян на строкову військову службу, так і служба в армії ЗСУ за контрактом та його умови завжди мають свої юридично слабкі місця, про які відомо лише адвокатам, що займаються військовими справами.

Так, саме на юридичному полі бою, солдати компанії "Monarch Business Consulting", наші адвокати, в більшості випадків, щоразу отримують заслужену та очікувану перемогу, адже вони наділені якіснішим професійним арсеналом, мають кращу юридичну підготовку та практичний досвід ведення бойових дій на правовому полі, а також професійно орієнтуються в процесах нападу та захисту під час вирішення військових справ.

Тому можемо вас запевнити, що у військових справах немає безвихідних ситуацій, або завідомо програшних війн.

Записатись на консультацію
CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.

або напишіть нам самостійно

з 09 до 19 (Пн-Пт) та з 13 до 15 (Сб):